O nás

Společnost Pivovar Lužiny, s.r.o., která vlastní a provozuje stejnojmenný samostatný nezávislý minipivovar, vznikla v roce 2013. Nedílnou součástí minipivovaru je pivovarská restaurace, pivní bar a sezónní terasa. Celý provoz je rozložený do všech tří podlaží nově zrekonstruovaného OC Lužiny.

Pivovarská technologie je umístěná v přízemí objektu a její kapacita umožňuje roční výstav cca 2500 hl piva; díky prostorové rezervě je možné zvýšit roční výstav až na cca 5000 hl piva. Technologie umožňuje vaření všech druhů piv (svrchně kvašená, spodně kvašená). Nejdůležitější aktuálně instalované technologické části jsou: dvounádobová varna o objemu 15 hl, 4x spilka o objemu 30 hl, 11x ležácký tank o objemu 30 hl, 3x CK tank o objemu 15 hl, atd. Významnou součástí je dvouvětvový nerezový pivovod, který propojuje všechna tři podlaží provozu a jehož prostřednictvím se plní výčepní tanky v pivním baru a restauraci přímo z ležáckých tanků.

Lužinská piva se vaří tradiční metodou za použití vody, sladu, a chmele. Piva českého typu jsou spodně kvašená, vařená na dva rmuty; svrchně kvašený LU-ale je vyráběn infuzně. K vaření se využívá slad z humnové sladovny Kounice a speciální zahraniční slady. Chmel pochází ze žatecké oblasti a kvasnice z VÚPS v Praze. Funkci hlavního sládka vykonává pan Michal Novotný.

Vyrobená piva se čepují v pivovarské restauraci a v pivním baru z výčepních tanků, plní se do PET lahví a do KEG sudů pro čepování v pivovarské restauraci a pro místní maloprodej.

Základem je výroba čtyř stálých druhů piva a v průběhu roku i několika speciálů. Všechna piva jsou nepasterizovaná a nefiltrovaná. S ohledem na charakter piva a zachování jeho kvality se v žádném případě neplánuje prodej prostřednictvím obchodních řetězců.

V rámci svých obchodních aktivit používá Pivovar Lužiny dvě loga, obě z dílny Markéty Zelenkové. V hlavním oválném logu jsou použité stejné barvy, které má na své vlajce Městská část Praha 13, na jejímž území je minipivovar umístěný. Čtyři hvězdy v horní části černého pole symbolizují čtyři základní druhy piva, dvojitá silueta sídliště symbolizuje okolní zástavbu. Menší obdélníkové logo se používá v interiéru restaurace a baru a na firemních tiskovinách.

PODĚKOVÁNÍ

LUŽINY

Copyright © Pivovar Lužiny 2023

Vytvořil Besocial

KONTAKT

E-mail: info@pivovar-luziny.cz

Telefon: +420 723 859 660

PLATEBNÍ METODY

Platební metody